За інформацією ВООЗ, артрит є одним із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату. За офіційними даними, на 1 тис. осіб припадає 10 зареєстрованих випадків артриту. Причому він однаково вражає як молодих, так і людей похилого віку. І якщо раніше середнім віком захворювання вважалося 40-річчя, то зараз його все частіше виявляють у дітей від одного до чотирьох років і підлітків.
Артрит — це велика група захворювань, що мають одну загальну характеристику — запальне ураження суглобів. Водночас захворювання розвивається під впливом різних зовнішніх і внутрішніх чинників, не має універсальних способів лікування і виліковності. Людині, якій поставлено діагноз «артрит», доведеться все життя працювати над тим, щоб його стан був якомога далі від процесу загострення. І із цим спеціалісти Центру фізичної реабілітації «Postura» готові допомогти кожному своєму пацієнтові.
Експерти виділяють кілька класифікацій артриту.
За обсягом ураження артрит ділять на:
За місцем локалізації ураженого суглоба артрит буває плечовим, ліктьовим, колінним, кульшовим, гомілковостопним, променево-зап’ястковим тощо.
За характером перебігу на:
За характером ураження суглобів на:
Крім того, артрит має чотири ступені прогресування, де I — найлегша й дуже часто практично безсимптомна, а для IV є характерним незворотне руйнування суглоба з контрактурою та анкілозом.
Наслідком ревматоїдного артриту іноді є вторинний амілоїдоз, остеопороз, гематологічні порушення (з-поміж іншого – злоякісні).
З розвитком патології до основних симптомів артриту можуть приєднатися такі клінічні прояви, як деформація, кісткові або кістково-хрящові розростання непухлинного характеру на поверхні кістки (екзостози) та ін.
Якщо з’явилися типові ознаки артриту, лікар (терапевт, хірург, ортопед-травматолог, ревматолог та ін.) найчастіше призначає:
Центр фізичної реабілітації «Postura» приймає на лікування та профілактику артриту пацієнтів із поставленим діагнозом та пройденим повним пакетом діагностичних досліджень.
Будь-яка схема лікування артриту спрямована на те, щоб:
Програми реабілітації Центру спини «Postura» ґрунтуються на таких нехірургічних методах лікування артриту, як:
Дуже важливо правильно виконувати підібрані вправи та не допускати стресу суглоба (з-поміж іншого — треба виключити зайві навантаження).
Ще за артриту рекомендують корекцію харчування та способу життя, нормалізацію ваги, носіння бандажа (коли йдеться про запалення суглоба коліна).
Шукаєте, де пройти курс лікування артриту? Спеціалісти Центру фізичної реабілітації «Postura» складуть вам індивідуальну схему реабілітації, після якої ви почуватиметеся набагато краще. Ми не обіцяємо повністю вилікувати артрит, оскільки медицина ще не вийшла на такий рівень, але точно допоможемо зменшити симптоми, уповільнити прогрес патології та покращити якість життя. Звернувшись до нас, ви обов’язково залишитеся задоволені, адже ми працюємо на результат разом із вами.
Кожен випадок артриту є унікальним, тому можуть бути індивідуальні обмеження. Однак у будь-якому випадку пацієнтам із проблемами в суглобах не рекомендується допускати сильні навантаження на суглоби, ігнорувати біль та ознаки загострення, приймати неправильні положення тіла та робити різкі рухи, ставити життя на паузу та відмовлятися від фізичної активності, лікуватися самостійно — уповільнити руйнування суглоба допоможе тільки професійна реабілітація (вона не завжди обмежується фізичною терапією).
Усе, що пов’язує артрит та ревматоїдний артрит — це запалення суглобів. Однак ревматоїдний артрит має аутоімунну етіологію, тому, щоб його підтвердити, мало фізикального огляду, наявності специфічних симптомів (симетричного ураження суглобів, найчастіше на кистях та стопах) та результатів інструментальної діагностики. Для підтвердження аутоімунної природи треба здати лабораторні аналізи крові на ревматоїдний чинник та антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (А-ССР). І якщо він підтвердиться, пацієнту буде недостатньо фізичної реабілітації, потрібна буде терапія, яка зменшить імунну реакцію організму та уповільнить руйнування суглоба.
Артрит — хронічне запалення суглобів. На жаль, на сучасному етапі розвитку медицини немає таких методів, які допоможуть вилікувати його повністю. Однак покращити якість життя та уповільнити деструктивні процеси цілком реально, приділивши собі небагато ресурсів.