На думку різних експертів, 10–15 % популяції мають артроз суглобів, причому ризик розвитку захворювання з віком значно збільшується.
Артроз — це велика група захворювань, пов’язаних із дегенеративними змінами хрящової тканини суглоба та поступовим руйнуванням, деформацією кісткових тканин суглоба. У разі прогресування патологічні зміни наростають і можуть поширитися на капсулу, синовіальну оболонку, прилеглі зв’язки та ін. Щоб цього не сталося, з появою перших симптомів чи підозр зверніться за професійною допомогою: пройдіть діагностику, проконсультуйтеся в ортопеда-травматолога та не забудьте про можливість реабілітації та профілактики ускладнень. Спеціалісти Центру фізичної реабілітації «Postura» пропонують безопераційне лікування артрозу, яке допоможе надовго уповільнити прогресування хвороби.
Є кілька класифікацій артрозу.
Наприклад, залежно від причини розвитку артрози поділяють на:
За характером перебігу артроз буває:
За місцем локалізації ураження захворювання поділяють на:
З цього переліку найчастіше діагностують артроз суглобів нижніх кінцівок та тазу — кульшового (тазостегнового), колінного та першого плюснефалангового.
Також артрози можуть мати локальну (залучена тільки одна група суглобів — колінні, кульшові та ін.) та генералізовану форму (дегенеративні зміни та деформації є в трьох і більше суглобах). Також поширення захворювання на кілька зчленувань називають поліартозом. Він найчастіше виникає за вторинного артрозу.
Експерти виділяють три основні ступені артрозу, де:
Крім того, класифікації виділяють від 4 до 6 докладніших стадій артрозу.
Якщо первинний артроз немає чітко зазначених причин (зазвичай, він виникає без попередніх патологічних станів), то причини вторинного артрозу суглобів чітко позначені. Серед них:
Також є такі чинники ризику розвитку артрозу, як:
Як діагностику артрозу найчастіше використовують:
Центр фізичної реабілітації «Postura» приймає на лікування та профілактику артрозу пацієнтів із поставленим діагнозом та пройденим повним пакетом діагностичних досліджень.
Спеціалісти Центру фізичної реабілітації «Postura» не призначають медикаментозного лікування. Ми практикуємо програми безопераційного лікування артрозу, до яких можуть входити:
Терапевтичний комплекс спрямований на такі завдання, як:
Лікування артрозу має як швидкий, так і пролонгований ефект.
Дуже важливо, щоб фізичні навантаження під час артрозу підбирав саме спеціаліст. Оскільки деякі вправи або надмірна інтенсивність можуть спровокувати зворотну реакцію організму. Базове правило наших спеціалістів у лікуванні суглобів — не нашкодь!
Шукаєте, де пройти лікування артрозу в Києві? У Центрі фізичної реабілітації «Postura» допоможуть пройти лікування з найбільш позитивним результатом. Наші спеціалісти складуть вам індивідуальну схему реабілітації, обов’язково поставлять техніку виконання вправ і будуть із вами поруч на всьому шляху до досягнення найкращого результату. Ми не обіцяємо повністю вилікувати артроз, оскільки це під силу тільки хірургам, а ось те, що ваше самопочуття покращиться, — ми вам гарантуємо. Звернувшись до нас, ви обов’язково залишитеся задоволеними, адже наші методики спрямовані на результат.
Тут усе індивідуально та залежить від стадії артрозу. Здебільшого за артрозу суглобів радять стежити за рухами. Вони мають бути обережнішими та простішими, без багаторазових повторень, ривків, різких випадів. Також потрібно уникати надмірних навантажень: ходьба має бути дозованою, не можна довго перебувати в положенні стоячи, піднімати важкі предмети та ін. Будь-яке наднавантаження на суглоби сприяє прогресуванню їхнього руйнування.
Успішність лікування дегенеративних змін хрящової тканини суглоба залежить від рівня артрозу. Допомогти уповільнити прогресування захворювання можуть фізіотерапія, медикаментозне лікування, дозовані фізичні навантаження (з-поміж іншого — суглобова партерна гімнастика) та ін. А ось повністю вилікувати артроз можна тільки ендопротезуванням — повна заміна суглоба.
Артроз і остеоартроз часто використовують як синоніми. Проте можна знайти й інший підхід до визначення цих двох станів. Якщо артроз суглобів частіше вражає великі суглоби (тазостегнові, колінні, плечові), то остеоартроз — патологічний процес, що частіше зачіпає дрібні та середні суглоби (наприклад, на пальцях кистей та стоп) і поширюється не тільки на хрящ, а й на інші тканини, що формують суглоб (з-поміж іншого — зв’язковий апарат, меніск, капсулу).
Артроз колінного суглоба дуже часто проявляється клацаннями або хрускотом під час згинання колін. Однак це не єдине захворювання суглобів, яке має таку симптоматику. Також хрускіт і клацання з’являються за будь-якого запалення синовіальної оболонки, включно з початковими стадіями артриту.
Артроз та артрит — це дві хвороби, які впливають на опорно-руховий апарат та спричиняють руйнування суглоба. Водночас вони мають різну етіологію, перебіг тощо. Артрит — це запальний процес, а артроз — дегенерація суглобового хряща та суглобових поверхонь, за яких відбувається деформація суглоба. За цих умов важливо розуміти, що запалення також може бути вторинним порушенням за артрозу. Тому діагноз має ставити спеціаліст.