Біль у спині впродовж життя відчували 85,5 % популяції. За інформацією ВООЗ, він є другим за частотністю після застуди з причин звернення за медичною допомогою. Одна з його причин — грижа міжхребцевого диска — щороку на кожні 100 тис. людей діагностується 150 нових випадків патології. З них орієнтовно 120 випадків (80 % від усіх нових хворих) припадає на грижі міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу, інші 20 % — на грижі шийного та грудного відділу.
Грижа міжхребцевого диска — це хвороба опорно-рухового апарату, а саме хребта, для якої характерні дегенеративні зміни міжхребцевого диска зі зміщенням вмісту в хребетний канал із розривом фіброзного кільця. Іноді міжхребцеву грижу називають спинномозковою грижею, що є помилкою, адже вона формується між хребцями.
Хоча операція і є найшвидшим способом позбавлення від грижі дисків, вона реально показана тільки 19 % пацієнтів. Інші можуть зменшити зміщення деформованого міжхребцевого диска за допомогою сучасних методів лікування хребцевих гриж без операції.
Центр фізичної реабілітації «Postura» пропонує саме такі консервативні методи одужання та виключення рецидиву без операційних ризиків. Наші спеціалісти складуть вам індивідуальну схему лікування міжхребцевих гриж і допоможуть пройти її з дуже добрим результатом.
Грижа міжхребцевого диска багатолика — клінічні прояви залежать від локалізації патології. Водночас загальний симптом для грижі диска будь-якого відділу хребта — біль у спині з поширенням в інші ділянки тіла та скутість.
Є дві основні причини грижі міжхребцевого диска:
Додатково провокують розвиток грижі міжхребцевого диска:
Тобто на розвиток грижі дисків впливає все те, що призводить до їхнього травмування, дефіциту живлення та кровопостачання, підвищеного тонусу м’язів.
Золотий стандарт діагностики гриж міжхребцевих дисків — МРТ хребта. Крім неї, для виявлення патологічних випинань пускають в дію:
Центр фізичної реабілітації «Postura» пропонує своїм пацієнтам резорбцію міжхребцевої грижі — це часткове зменшення розмірів або повне зникнення випинання без використання хірургічних методів.
Методика резорбції міжхребцевої грижі ґрунтується на активізації внутрішніх процесів для її розсмоктування. Вона забезпечує такі ефекти, як:
Безопераційне лікування міжхребцевих гриж включає:
За своєчасного звернення консервативне лікування міжхребцевої грижі дає відмінні результати, аж до повного розсмоктування випинання.
Для того щоби підтримати свій організм під час лікування та після нього, а також знизити ризики розвитку протрузій та гриж міжхребцевих дисків:
Шукаєте, де можна пройти лікування грижі хребта без операції в Києві? У Центрі спини «Postura» ви знайдете спеціалістів, які рекомендують комплекс з індивідуально підібраних заходів для відновлення хребта, формування міцного корсета, усунення болю та ін. Звернувшись до нас, ви обов’язково залишитеся задоволені, тому що здобуде результат та рекомендації щодо його закріплення в домашніх умовах.
Грижі дисків хребта здебільшого виникають у попереково-крижовому відділі хребетного стовпа.
Якщо не проводити лікування міжхребцевої грижі, фіброзне кільце розривається, рідина ядра потрапляє в хребетний канал та здавлює нервові закінчення. Неліковані грижі можуть призвести до часткової та повної втрати рухових функцій нижніх, а іноді й верхніх кінцівок.
Реабілітація потрібна після будь-якої операції на хребті, включно з видаленням міжхребцевої кили. Без правильної реабілітації неможливо повернути пацієнта до звичного ритму життя без дискомфорту та болю.
За наявності грижі дисків хребта є чимало обмежень. Однак, що точно не варто робити, так це бігати, стрибати, скручуватися, нахилятися вперед, робити будь-які різкі рухи тулубом, перегріватися (з-поміж іншого — відвідувати сауни й лазні), робити самомасаж і будь-який неспеціалізований масаж (в ділянці розміщення міжхребцевої грижі).