Лордоз — це вигин хребетного стовпа з опуклістю вперед. Це стан, який буває як фізіологічною нормою, так і патологією. Оскільки всі криві хребта мають допустимі діапазони кривини. Шийна межа 20–45, поперековий — 40–60 градусів. Показання більше й менше за стандарти вважаються патологічним викривленням хребетного стовпа.
За статистикою, патологічний лордоз найчастіше розвивається в жіночої частини популяції. І якщо фізіологічний лордоз забезпечує повноцінне функціонування опорно-рухового апарату, патологічний лордоз у дітей та дорослих потребує своєчасної корекції під контролем спеціаліста.
У центрі спини «Postura» вам запропонують персональну програму компенсації лордотичної постави, яку складають за вашими показаннями та особливостями організму. Зупинити викривлення хребта та уникнути ускладнень можна в будь-якому віці — ухваліть для себе рішення уже сьогодні.
Лордоз у дітей та дорослих буває:
За причиною виникнення патологічний лордоз поділяють на:
За місцем локалізації патологічний вигин хребта класифікують на:
За можливостями відновлення лордоз хребта буває:
Також є два основні ступені лордозу:
Якщо гіпер- та гіполордоз не коригувати, то можна мати такі проблеми, як:
Також пацієнти з патологічними вигинами набагато частіше страждають на респіраторні захворювання, закрепи, порушення сечовипускання, здавлення спинного мозку та частковий параліч ніг та/або рук.
Імовірність появи ускладнень патологічних вигинів хребта залежить від своєчасності корекції та ступеня виразності.
Прояви патологічного вигину хребта в дітей та дорослих однакові.
Патологічний лордоз можна визначити за такими візуальними ознаками:
Також патологічний лордоз хребта в деяких випадках супроводжується:
За гіполордозу немає природних вигинів спини, вона повністю випрямлена.
Патологічний лордоз хребта має чимало причин. Серед них:
У дітей патологічний лордоз часто формується під впливом таких захворювань, як рахіт, паротит, дифтерія, ДЦП, вроджені аномалії кісткових тканин, а також через носіння важких предметів в одній руці, неправильне положення спини за робочим столом.
Діагностика лордозу хребта включає:
Центр фізичної реабілітації «Postura» приймає на лікування та профілактику лордозу пацієнтів із поставленим діагнозом та пройденим повним пакетом діагностичних досліджень.
Лікування лордозу, зокрема випрямлення поперекового лордозу та корекція лордозу шийного відділу, ґрунтується на комплексному підході. Тому до нього можуть входити:
Комплекс вправ на тренажері гімнастики у разі лордозу складається для кожного пацієнта індивідуально залежно від віку, характеру та ступеня викривлення, його загального стану та особливостей організму.
Курс лікування патологічного лордозу триває від кількох тижнів за кілька місяців. Тривалість розраховується персонально.
Щоб уникнути розвитку патологічного вигину хребта опуклістю вперед або його прогресування, потрібно виконувати такі рекомендації:
Обов’язково звертайтеся за професійною допомогою за перших симптомів патологічного викривлення хребта на будь-якій ділянці. У дітей лордоз вимагає обов’язкового лікування та краще піддається корекції.
Шукаєте, де пройти курс лікування лордозу в Києві або інформацію про те, як лікувати лордоз ефективно та безпечно? Зателефонуйте до Центру спини «Postura» і запишіться на консультацію щодо лікування патологічного лордозу. Ми пропонуємо комплекс з індивідуально підібраних заходів, спрямованих на відновлення правильної постави, формування міцного м’язового корсета, усунення больового синдрому за гіперлордозу. Звернувшись до нас, ви обов’язково залишитеся задоволені й рекомендуєте нас знайомим — ми працюємо на результат кожного пацієнта разом із ним.
Точний ступінь патологічного лордозу хребта визначається тільки за допомогою інструментальних методів діагностики — рентгену, КТ, МРТ. Дуже часто достатньо пройти рентгенографію хребта.
Фізіологічний лордоз формується в шийному та поперековому відділах хребта в перший рік життя дитини, забезпечуючи компенсацію фізіологічного кіфозу. Шийний лордоз зазвичай формується до 2 місяців — дитина починає тримати голову, до 6 — сидіти. А поперековий — з моменту першого спирання на ніжки в манежі. До 11–12 місяців у нормі вже повністю формується фізіологічний вигин і малюк починає ходити.
Лордоз — це «антонім» кіфозу. Тобто, якщо лордоз — вигин хребта, для якого типова опуклість уперед (увігнутість спини), найчастіше в зоні шиї та попереку, то кіфоз — викривлення верхнього відділу хребта на рівні грудного відділу з опуклістю назад.
Відтискання від підлоги та стіни є одними з тих вправ, які заборонені за лордозу хребта. Вони можуть погіршити патологічний стан.
Гіперлордоз часто виникає за слабкості або укорочення м’язів стегна, причиною яких найчастіше є ущільнення згиначів стегна, які провокуються неправильною технікою виконання вправ спортсменами, поганою поставою та гіперкіфозом (часто спостерігається в танцюристів). Також гіперлордоз можуть спровокувати такі чинники як ожиріння, вагітність, тривале носіння «каблуків», травма хребта (незалежно від тяжкості) тощо.