Корінцевий синдром, радикулопатія чи радикуліт — це не окреме захворювання, а симптомокомплекс, який розвивається на тлі інших патологічних процесів у хребті. За інформацією ВООЗ, він трапляється в кожної 8-ї людини у світі. Ризики зіткнутися з радикулопатією значно зростають після 40 років, хоча є висока ймовірність, що вона виникне й у молодшому віці.
Якщо вам діагностований радикуліт і ви не хочете відчувати біль, що прострілює, зверніться за допомогою в Центр спини «Postura». Наші спеціалісти з фізичної та реабілітаційної медицини допоможуть вам зменшити біль та покращити рухливість за допомогою безопераційних методик.
Здебільшого корінцевий синдром класифікують за локалізацією патології:
Радикуліт протікає гостро та хронічно, з періодами загострення та ремісіями.
Симптоми радикуліту виникають унаслідок защемлення або травмування нервових корінців, які лежать уздовж хребта, та запального процесу. Також спровокувати їхній розвиток можуть сильні фізичні навантаження, різкі неакуратні рухи, малорухливий спосіб життя, ожиріння, сильне переохолодження, інфекційні захворювання, вікові зміни тощо. Чинниками ризику розвитку радикулопатії є пізня вагітність, перенесені травми хребта, метаболічні та неврологічні захворювання із залученням опорно-рухового апарату.
Іноді радикуліт протікає безсимптомно, і людина навіть не знає про патологію. Саме тому симптоматичної терапії недостатньо під час лікування радикулопатії. Потрібно виявити причину розвитку синдрому та провести комплексне лікування, щоб радикуліт не перейшов у хронічну форму.
Також симптоми можуть відрізнятися залежно від того, яку зону вражає патологічний процес — поперековий, грудний або шийний відділ хребта.
Під час діагностики радикуліту використовують:
Центр фізичної реабілітації «Postura» приймає на лікування та профілактику радикуліту пацієнтів із поставленим діагнозом та пройденим повним пакетом діагностичних досліджень.
Для підвищення ефективності лікування ми вибираємо комплекс терапії для кожного пацієнта індивідуально. Це сприяє усуненню болю та запалення, відновленню кровообігу, поліпшенню рухливості та ін.
До наших програм входять такі методи лікування радикуліту, як:
Тривалість відновлення залежить від ступеня здавлення нерва та точного виконання рекомендацій спеціаліста.
Також у профілактику радикуліту можуть входити:
Шукаєте, де можна пройти лікування радикуліту в Києві? У Центрі фізичної реабілітації «Postura» допоможуть пройти лікування з найкращим результатом. Наші експерти складуть вам персональну схему реабілітації, обов’язково поставлять техніку виконання вправ і будуть поруч із вами впродовж усього курсу лікування радикулопатії. Звернувшись до нас, ви обов’язково залишитеся задоволені та порадите нас своїм близьким, адже наші методики спрямовані на реальний результат та мають перевірену ефективність.
Найчастіше за радикуліту рекомендують спати на спині із зігнутими ногами, під які потрібно підкладати подушку. Якщо за болю у нижній частині спини буде зручніше спати на животі, краще підкласти під живіт подушку. Така поза забезпечує випрямлення вигину в ділянці попереку та зменшує біль.
Якщо в разі розвитку радикуліту немає можливості відразу звернутися за спеціалізованою допомогою, то хворому можна надати першу допомогу в домашніх умовах — забезпечити постільний режим, тепло та знеболювання.
Без правильного лікування радикулопатія переходить у хронічну форму, за таких умов є можливість, що вона спричинить часті напади болю та призведе до інвалідизації.
У гострий період перебігу радикуліту хворому треба дотримуватися суворого постільного режиму (бажано на жорсткому ліжку) аж до полегшення болю.