Люмбалгія, або біль у попереку — це одна з найпоширеніших медичних проблем, яка стосується мільйонів людей у всьому світі. Статистика показує, що до 80 % людей відчувають біль в попереку хоча б один раз у житті, 5–10 % дорослого населення страждають від гострого болю в попереку, а у 20 % людей із гострим болем розвивається її хронічна форма. Лікування болю в попереку в Києві в Центрі спини «Postura» відбувається без використання медикаментозної терапії та спрямоване на фізичну реабілітацію та відновлення ресурсів організму. Водночас реабілітаційне втручання дає можливість підвищити ефективність лікування первинних причин болю.
Найпоширенішими причинами болю в попереку є:
До чинників ризику люмбалгії поперекового відділу хребта належать:
Симптоми болю в попереку можуть відрізнятися залежно від причини, характеру та ступеня патологічного процесу. До головних ознак, на які треба звернути увагу, належать:
За хронічного та різкого болю в поперековому відділі хребта можуть також виникати додаткові симптоми. Серед них:
Якщо з’явилися ознаки болю в попереку, до лікаря обов’язково потрібно звернутися у тому разі, якщо:
Точний діагноз та лікування люмбалгії залежать від виявлених симптомів та причин.
За наявності болю в попереку для діагностики використовують комплексний підхід.
Найчастіше до комплексу обстеження входить:
Центр спини «Postura» приймає на лікування та профілактику болю в попереку пацієнтів із поставленим діагнозом та повним обстеженням. Ефективним лікування болю буває тільки за правильної постановки діагнозу.
Лікування попереку залежить від причини та обов’язково включає:
Здебільшого пацієнту призначають комплекс із кількох видів терапії, до якого обов’язково входить курс кінезіотерапії та фізичної реабілітації. Завдяки цьому вдається досить швидко зняти симптоми (зокрема біль).
Для профілактики люмбалгії поперекового відділу хребта треба:
Шукаєте, де пройти лікування больового синдрому в поперековому відділі хребта в Києві? Якісне та безпечне лікування болю в попереку в Києві проводиться в центрі фізичної реабілітації «Postura». Наші спеціалісти допоможуть вам впоратися з болем, повернути свободу рухів та звичний ритм життя. Однак, щоб здобути найкращий результат, не забувайте звертатися за допомогою на початкових етапах розвитку патологічного процесу, тоді й саме лікування та реабілітація фізичних ресурсів будуть простішими та швидшими.
Щоб зменшити гострий або хронічний біль у поперековому відділі хребта, відпочиньте, уникайте перевантажень, виконуйте правила профілактики, використовуйте легкі знеболювальні, ляжте на спину, підклавши подушку під коліна, робіть м’яку розтяжку (для цього ідеально підійде поза дитини або кішка-корова) та зверніться до профільного лікаря.
Поперековий біль з іррадіацією в сідниці — поширений симптом, що сигналізує про різні патології хребта та кісток тазу. На думку експертів, у 75 % випадків причиною таких болів стають дегенеративні захворювання хребта й стани, пов’язані з порушенням м’язового тонусу й подразненням нервових волокон. Також причиною поперекового болю з іррадіацією в сідниці є радикулопатія (здавлювання або запалення корінців спинномозкових нервів), ішіас (здавлювання сідничного нерва), синдром грушоподібного м’яза, м’язове напруження тощо.
Ранковий біль у попереку найчастіше є наслідком чинників, пов’язаних з поставою, станом хребта, м’язами або навіть загальним способом життя. Серед них невідповідне спальне місце, сон у незручній позі, довге нерухоме положення (зокрема під час сну), фізичне перенапруження напередодні, дегенеративні зміни хребта, зневоднення міжхребцевих дисків, хронічний стрес, дефіцит фізичної активності, запальні захворювання опорно-рухового апарату та ін.
Правильне положення під час сну за болю в поперековому відділі допомагає знизити навантаження на хребет, зменшити дискомфорт та покращити якість сну. До основної допомоги для спини належать такі рекомендації, як: