Суглобова партерна гімнастика

 

Партерна гімнастика — це комплекс простих вправ, спрямованих на тренування координації руху, відновлення та розвиток різних груп м’язів, але насамперед рухливості та гнучкості суглобів. Особливу увагу суглобова партерна гімнастика приділяє тим суглобам та м’язовим структурам, які недостатньо пущені в дію в повсякденному житті та під час роботи на тренажерах (з-поміж іншого — м’язи черевного преса). На перших етапах, а тим паче самостійно, освоїти всю систему та застосовувати її без шкоди здоров’ю — неможливо. Тому ми пропонуємо розпочати ваше знайомство з партерною суглобовою гімнастикою в центрі фізичної реабілітації «Postura» у Києві. Наші фахівці пояснять вам, як правильно працювати із власною вагою тіла на координацію, зміцнення м’язового корсета, зв’язок та суглобів.

Навіщо потрібна суглобова партерна гімнастика

Партерна гімнастика — це той різновид кінезіотерапії, що нікому не завадить для покращення самопочуття. Однак є категорії, для яких вона принесе максимальну користь — допоможе підтримати активність, зберегти здоровий стан суглобів (з-поміж іншого — підвищити рухливість), зміцнити зв’язки та м’язи у всьому тілі, покращити кровообіг у кінцівках та відновити міжхребцеві диски. Серед них:

  • пацієнти з дистрофічними та запальними захворюваннями суглобів (артрозами, артритами та ін.), дегенеративно-дистрофічними змінами в хрящових тканинах хребта (зокрема остеохондрозом) у період ремісії;
  • ті, хто має професійну діяльність «на ногах»;
  • люди, які ведуть малорухливий спосіб життя (з-поміж іншого — офісні працівники);
  • люди після 40 років;
  • жінки, які нещодавно народили;
  • ті, хто має діагностоване варикозне розширення вен.

Ефективність суглобової гімнастики багато в чому пов’язана зі стимулюванням процесів вироблення міжсуглобової рідини, яка змащує суглоби.

Яка потрібна підготовка до занять із суглобової партерної гімнастики

Підготовка до занять із суглобової партерної гімнастики починається ще на етапі первинної діагностики в лікаря. Під час першої зустрічі фахівець визначає міофасціальний стан пацієнта та робить перші призначення. Іншої специфічної підготовки до занять із суглобової гімнастики немає.

Як відбувається суглобова партерна гімнастика

Суглобова гімнастика гарна тим, що навантаження дозується під стан кожного пацієнта (зокрема це залежить від рівня фізичної підготовки, основного діагнозу та супутніх проблем зі здоров’ям). Навантаження під час занять регулюється типом вибраних вправ та зміною їхньої кількості, а також тим, як проводиться заняття: у положенні лежачи на підлозі або сидячи на стільці.

Складність тренувань можна поступово збільшувати в процесі освоєння техніки.

Головна вимога до виконання вправ — правильна постава та спокійне дихання. Якщо корпус перебуватиме в неправильному положенні, а дихання буде нерівним, ні про яку ефективність гімнастики не йтиметься.

Базові елементи партерної гімнастики

  • Активна частина. На цьому етапі активно пущені в дію всі групи м’язів (зокрема їхні глибокі шари) та дихальна система, включно з діафрагмальним диханням, що сприяє покращенню роботи внутрішніх органів. Комплекс включає дуже багато рухів, пов’язаних із м’язами преса, який є однією з головних м’язових структур тіла та відповідає за роботу багатьох внутрішніх систем (з-поміж іншого — ШКТ, тазового дна).
  • Розтяжка. Головною метою етапу є відновлення еластичності м’язових структур, зв’язок та сухожилля. Рівень еластичності м’язів, зв’язок та сухожилля зберігається тривалий час після завершення лікувальної програми, а за домашнього підтримання в принципі не зникає.
  • Релаксація. На цьому етапі знімається психоемоційне та фізичне напруження, клієнт вчиться відпускати думки та відпочивати.

Ефекти суглобової партерної гімнастики

Перші результати партерної гімнастики не змусять довго чекати, але закріпити їх можна тільки постійним виконанням підібраного комплексу вправ. Регулярність занять суглобовою партерною гімнастикою допоможе:

  • розвинути та підтримувати гнучкість хребта,
  • відновити рухливість суглобів,
  • підтримувати вагу в нормі та покращити фігуру,
  • покращити крово- та лімфообіг,
  • розвинути еластичність зв’язок та глибоких м’язових структур,
  • уникнути викривлення хребта та порушення постави,
  • нормалізувати психоемоційний стан,
  • покращити стан вестибулярного апарату тощо.

На заняттях фахівець вчить розслаблятися, знімати напруження з тіла та мінімізувати психологічний та фізичний стрес.

Партерну гімнастику часто використовують у комплексному лікуванні та програмах профілактики патологічних станів опорно-рухової системи. У поєднанні з іншими способами вона дає хороші результати.

Переваги суглобової партерної гімнастики в Центрі фізичної реабілітації «Postura»

  1. Лікування без уколів, таблетованих препаратів та операцій з усуненням причин, а не наслідків.
  2. Помітні результати вже після перших сеансів.
  3. Сертифіковані реабілітологи підберуть персональний комплекс вправ із навантаженням, що відповідає вашому фізичному стану.
  4. Можливі групові та індивідуальні сеанси з досвідченим інструктором.
  5. Підходить для людей різного віку та комплекцій.
  6. Не тільки фізична реабілітація, а й загальне оздоровлення організму.

Шукаєте, де пройти курс партерної гімнастики для суглобів, щоб якісно, професійно та без ризиків? Можна прямо зараз записатися на суглобову партерну гімнастику до Центру спини «Postura». Наші фахівці допоможуть швидко увійти в темп, освоїти вправи, покращити самопочуття та настрій. Суглобова гімнастика під керівництвом досвідчених інструкторів — це вагомий внесок у фізичне та психоемоційне здоров’я. Не відкладайте рішення пройти курс на потім, зробіть перший крок уже сьогодні!

    Досить терпіти біль

    Запишіться на прийом вже зараз!




    Питання - Відповіді

    Якщо Ви не знайшли відповідь на своє запитання – зателефонуйте нам і менеджер відповість на ваші запитання.

    Партерна гімнастика здебільшого рекомендується для дітей віком від 6 років і старше, без вікових обмежень. Прямих протипоказань до суглобової партерної гімнастики немає. Є тільки деякі обмеження, але тут усе індивідуально та залежить від загального стану здоров’я пацієнта. Актуальність та безпека призначень оцінюються тільки лікарями (зокрема фізичної та реабілітаційної медицини).

    Повний сеанс партерної гімнастики триває впродовж однієї години. Однак у певних випадках можливі вкорочені заняття по 30–45 хвилин.

    Тривалість курсу суглобової партерної гімнастики підбирається індивідуально. Спеціаліст керується особливостями стану пацієнта. Важливою особливістю партерної гімнастики є те, що після завершення занять під наглядом досвідченого фахівця можна і далі самостійно займатися нею вдома. Оскільки виконувати ці легкі вправи для суглобів можна незалежно від місця та часу.

    Вартість послуг в Центрі спини «Postura»

    Консультація лікаря (30 хв)

    800 грн

    1 заняття на тренажері Kiparis (до 90 хв)

    450 грн

    Масаж (60 хв)

    900 грн

    Масаж лікувальний (30 хв)

    500 грн

    Відгуки

    1. Спасибі Ользі Безпалій за підтримку. Дійсно хороший спеціаліст, який викладається на всі 100 в роботі з клієнтами. Рекомендую!

    2. В мої 42 така практика була геть новою, але від того не менш дієвою. Я в позитивному шоці від можливостей свого організму))

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *